Florbal

Starší žáci zvládli skvěle úvodní zápasy BLMF!

Dne 14.10. odehráli starší žáci Sokola Koterov svoje první zápasy v lize BLMF. Pro většinu týmu tvořeného ze 3 hráčů hrající velký florbal a dalších velmi šikovných kluků byl systém 3+1 na velkém hřišti novinkou, nicméně poradili si na výbornou. Sraz byl na 25. základní škole, jelikož jsme pořádali, kluci byli na místě už od 8 hodin natěšeni na zápasy, bez známek únavy či jiného vyčerpání. Počet byl velmi přijatelných 12 hráčů. V prvním zápase jsme nastoupil proti Radnici, vstoupili jsme do zápasu velmi sebevědomě, což se projevilo i na stavu zápasu, který byl v polovině 1. poločasu 4:0 pro Koterovské. Poté nastal výpadek, jako kdybychom se zalekli, přestalo se nám dařit uplně ve všem. Na časomíře svítil stav 4:3 a bylo nutno stáhnout hru jen na 3 lajny. Hru jsme uklidnili a doputovali nakonec k vítězství 6:4.

Do druhého zápasu jsme nastoupili s úpravami v sestavách a na hře to bylo znát. Lajny se vyrovnali a začlali jsme konečně hrát ,jenže bez gólového efektu. První poločas skončil velmi hubeným náskokem 1:0 pro náš tým. Hrálo se ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách, ale gól jsme vsítili my. Za stavu 2:0 jsme začali zase panikařit a začalo se hrát velmi nepřesně. Z toho těžil soupeř, který snížil na 2:1. Na jedno střídání se znovu zužil tým jen na 3 lajny a po vytvoření velkého tlaku se nám povedlo dát gól a stav zápasu byl 3:1. Celý zápas jsme bránili na úrovni a jedna jediná chyba v obraně a bylo to 3:2. Nakonec díky šťastnému vlastnímu gólu vítězíme 4:2.

V závěru bych chtěl vyzvednout našeho skvěle chytajícího brankáře Adama, který nás podržel v nejedné chvíli a díky jeho výkonu se stal velikou konkurenci pro dnes absentujícího Vojtu Horáka.

Sestava: Adam Hlas, Marek Zámečník, Mario Nuc, Petr Nosek, Ondra Nedvěd, Štěpán Majerník, Lukáš Porazil "C", Jakub Lodr, Kajetán Švuger, Jindra Mošna, Dominik Haišman, Filip Krsek, Jaroslav Němeček

Mladší žáci vybojovali 1.místo!

Mladší žáci (ročníky 1999 a 2000) Sokola Koterov se letos zúčastnily Dětské florbalové ligy, která se konala v Tlučné. Soutěž hrálo celkem 5 týmů - TJ Sokol Koterov, FbK Doubravka, FbC Crocodiles Tlučná, SK Kerio Plzeň a Slavia VŠ Plzeň. Každý s každým hrál 3 zápasy. V silné konkurenci se naši kluci umístili po základní části na výborném 2. místě. Do play-off postupovali celkem 4 týmy. V semifinále jsme se utkali s domácím týmem FbC Crocodiles Tlučná a po 2 zápasech jsme zaslouženě postoupili do finále. Tam jsme narazili na celek FbK Doubravka, nejlepší tým po základní části, se kterým jsme dokázali ze 3 zápasů pouze 1x remizovat. Jak známo play-off je ale nová soutěž a to se potvrdilo. Po našem výborném výkonu a výsledcích 3:1 a 3:4 (pozn. hrálo se pohárovým způsobem), jsme se dočkali tolik vytouženého vítězství. Úspěchů jsme dosáhli i v individuálních kategoriích, když nejlepším gólmanem se stal Vojta Horák a nejproduktivnějším hráčem Dominik Haišman.

Chtěl bych klukům poděkovat za předvedenou hru a doufám, že v příští sezóně vítězství obhájíme.